Przejdź do treści głównej

Przemysły Kreatywne. Nowe specjalizacje to nowe możliwości


Użyj filtrów, aby szybko odnaleźć interesującą Cię wiadomość:
Pokaż wiadomości
Pokaż według
2018-11-28 15:35

W dniach 26-27 listopada 2018 r. w budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach odbył się Kongres, którego organizatorami był Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Dom Polski Południowej w Brukseli (wspólna inicjatywa województw małopolskiego, opolskiego i śląskiego) – od 2018 roku koordynowany przez Stowarzyszenie "Pro Silesia”.

Wydarzenie otworzyli wspólnie: Dariusz Starzycki – Wicemarszałek Województwa Śląskiego, prof. Wiesław Banyś – Prezes Stowarzyszenia Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”, Kazimierz Karolczak – Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

To dwudniowe wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do dyskusji o nowych kierunkach rozwoju, a także było miejscem spotkań i nawiązywania kontaktów między światem nauki, przedsiębiorczości i Samorządu.

Pierwszy dzień w całości poświęcony był tematowi zielonej gospodarki. Zielona gospodarka – nowa inteligentna specjalizacja – to odpowiedź na potrzeby regionu, który znajduje się w ciągłej transformacji od gospodarki wysokochłonnej do regionu przemysłu, w którym zużycie energii będzie malało. To specjalizacja, której celem jest wdrażanie i promowanie innowacyjnych rozwiązań środowiskowych. W dłuższej perspektywie czasu przedsięwzięcia i projekty realizowane w ramach tej specjalizacji wpłyną na poprawę jakości życia mieszkańców regionu.

Fotoreportaż z pierwszego dnia Kongresu.

Drugi dzień Kongresu poświęcony był tematyce związanej z przemysłami kreatywnymi. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z rolą przemysłów kreatywnych w kształtowaniu rozwoju społeczno-gospodarczego w Europie i w Polsce z perspektywy międzynarodowej, krajowej i regionalnej. Ważnym elementem Kongresu było zapoznanie się z doświadczeniami województwa małopolskiego oraz wielkopolskiego. Zaprezentowane zostały wyniki badań wskazujące na mocną pozycję naszego regionu w sektorze przemysłów kreatywnych. Został również poruszony temat inkluzji społecznej jako wyzwania dla miast i regionu w kontekście projektowania produktów i usług. Goście mogli zapoznać się z doświadczeniami województwa śląskiego w zakresie procesów rewitalizacji społecznej, gospodarczej, ale przede wszystkim z pespektywy przedsiębiorstw, menadżerów kultury i przez branżę kreatywną.

Poniżej: zdjęcia oraz prezentacje z drugiego dnia Kongresu.

Fot. Adam Jurowski.

Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
  • Escape: zamyka galerie.
  • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
  • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
  • Prawa strzałka: następny slaid.

Poleć innym:
Facebook G+ Twitter Pint.
Pomóż nam poprawić serwis




Anuluj
Czy treść na tej stronie była pomocna? Zgłoś